info@webtor.ir | 21-88834498

جلسه سوم سئو وردپرس | انواع روش های سئو | سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه

به سومین جلسه سئو وردپرس خوش آمدید، ما در سئو دو روش داریم، سئو درون صفحه و سئو بیرون صفحه، در این قسمت قصد داریم تا هردو را به صورت کامل برای شما شرح دهیم.

سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه به مدیریت و کنترل شما روی تمامی متن ها، تصاویر، ویدیوها و… مربوط است، درواقع هرچیزی که شما روی سایت خود آپلود می کنید که نمایش آن برای عموم آزاد است مربوط به On Page SEO میشود، شروع کار و پایه کار ما همیشه سئو درون صفحه است زیرا ما بیشترین کنترل را روی آن داریم، به طور کلی شما هر تغییری که روی سایت میدهید در نتایج جستجو و نمایش شما در گوگل تاثیر دارد، بنابراین خیلی مهم هست که سئو درون صفحه بدرستی انجام شود.

سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)

به کلیه اموری که خارج از سایت و دامنه ما انجام میشود مربوط است، این روش تاثیر زیادی روی ارتقای سایت ما دارد، اصلیترین فاکتور لینک هایی که از سایت های دیگر دریافت می کنید هست ولی به طور کلی هر محتوا (لینکدار) که از سایتی دیگر کاربری را به سایت شما ارجاع دهد سئو بیرون صفحه نام دارد.

SEO Off Page يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوندهای گوناگون و ارتقای سایت انجام میشود.

یک سایت خوب باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

اولین قدم انتخاب یک قالب وردپرس زیبا و قوی است، نکته های پایه و اصل های اولیه در قالب های با کیفیت وردپرس رعایت شده و این فاکتورها باعث ماندن بیشتر کاربر در سایت شما و تعامل کاربر با سایت میشود(فارق از مسائل فنی سئو)، اما چند اصل مهم را بد نیست بدانیم:

1 ) سرعت لود و بارگذاری بالا

هرچقدر که سایت شما با اماکانات و زیبا باشد ولی سرعت لود پایینی داشته باشد بازدهی را پایین میآورد و خیلی وقت ها قبل از لود شدن سایت کاربر سایت را میبندد، جدا از تمامی مباحث سرعت لود بسیار مهم است و سایت باید حتما در کمتر 15ثانیه کامل لود شود.

2 ) مسیریابی واضح و کاربری آسان

منو و بخش های مختلف، این قابلیت را سایت باید داشته باشد که بعد از اینکه کاربر وارد آن شد بتواند آن را به صفحات دیگر ببرد، برای اینکار ما نیاز داریم که لینک های مهم را در مکان های مناسب قرار دهیم، بالای سایت (هدر) اولین قسمتی است که کاربر آن را میبیند، باید سعی کنیم از فضاهای مختلف به بهترین شکل استفاده کنیم و بخش های مختلف سایت رو به هم متصل کنیم، استفاده از نوار مسیریابی هم توصیه میشود.

3 ) پشتیبانی از تمای رزولوشن ها و ریسپانسیو بودن

دیگه الان توی تمامی قالب های خوب این نکته رعایت شده، اصل اینه که سایت ما در کامپیوتر، موبایل، تبلیت و تمامی سایز های شکل و ظاهر خودش را از دست نده و کارآمد باشه.

4 ) خوانایی راحت و فونت ها

از اسمش کاملا مشخصه دیگه زیاد توضیح نمیدم چون توی ویدیو هم بهش پرداختیم

و….

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما مجاز به استفاده از کد های HTML می باشید.: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>